Prohlášení prezidenta ČSNS z.s.

By
Updated: Únor 7, 2017

Vážení sportovci, závodníci, přátelé,

Dovolte mi se vyjádřit k situaci, která se rýsuje v našem sportu. Od letošního roku jsme vyhlásili nový směr k celosvětové alianci iCompete Natural.

Důvodem je zejména modernizace naší organizace, zvýšení komfortu pro závodníky a zatraktivnění sportu pro nové členy. Zároveň přinášíme možnost startovat na kvalitních zahraničních soutěžích. Zavádíme i nový transparentní elektronický systém, který přináší jasná soutěžní pravidla, výběr a hlášení na soutěže, pomoc s před soutěžní přípravou, transparentní přehled finančních nákladů a zpětnou vazbu každému závodníkovi.

Dalším důvodem, který nás vedl ke změně je současné chování organizace INBA Global. Nejasná, svévolně měněná struktura vedení, špatná organizace mistrovských soutěží, netransparentní financování a hospodaření s dopadem na závodníky. To vše jsou důvody odklonu od této organizace nejen u nás, ale také u mnoha bývalých zahraničních členů.

Důkazy jsou jasné – zkušenosti závodníků z MS 2013 v Řecku, 2015 v Dubaji, netransparentní výběr různých dodatečných poplatků a naprostý nezájem o závodníky. Vrcholem je trestní oznámení na organizátory ME na Slovensku a MS v Maďarsku, kde jsme pozváni orgány činnými v trestním řízení jako svědci.

I přes vše výše uvedené jsme chtěli zachovat maximální možnost pro naše členy a závodníky soutěžit na maximálním počtu soutěží pořádaných i organizací INBA. Nikomu jsme nic nezakázali, ani „nedoporučili“. Závodníci jsou pro nás na prvním místě.

Včera jsme zaregistrovali vyjádření vedení mezinárodní organizace INBA Global ve smyslu, že jarní soutěži ČSNS, pořádané Michaelem Hartmanem pod názvem Agrofert Natural Cup 2017, byl odebrán statut nominační soutěže na MS INBA 2017. Prý už nezastupujeme INBA Global v ČR. Jde o velmi podivné vyjádření, pokud od našich členů neustále vybírají vysoké poplatky za členské INBA karty atd.

INBA Global ani nikdo jiný samozřejmě nemá sebemenší právo jakkoli ovlivňovat nominační kritéria ČSNS pro vysílání svých členů na kterékoli zahraniční soutěže a tudíž ani to, kterou soutěž si sami určíme jako tzv „nominační“. Vzalo si však právo zakázat našim členům start na svých soutěžích. To se z (pro nás) nepochopitelných důvodů právě stalo. Přesněji řečeno, startovat na MS INBA v Itálii prý mohou pouze ti sportovci z ČR, kteří se nezúčastní dlouhodobě avizované vrcholné domácí soutěže Agrofert Natural Cup 2017 pořádané Michaelem Hartmanem. Ve stejný den se místo toho zúčastní jakési „nominační“ soutěže INBA na Slovensku, jejíž termín byl určen před několika dny. Podle dnešních slov „prezidenta“ INBA Global p. Dennyho Kakose si mají sportovci z ČR vybrat, zda chtějí být členy INBA, nebo členy ČSNS… Doplňuji, že se jedná o společné aktivity s členy vedení INBA Global Europe, které v současnosti prošetřuje slovenská policie. I my budeme muset bohužel absolvovat v blízké době svědecké výpovědi, týkající se zejména posledního roku činnosti INBA Global Europe.

Uvědomme si nelogičnost celého požadavku. Sportovci národních organizací z Itálie, Německa, Maďarska atd se zúčastňují zcela běžně mezinárodních soutěží pořádaných jinými organizacemi. Pochopme, že se tímto krokem pokouší INBA Global pouze narušit jednotu ČSNS, která se od ní stejně jako více než 50% dosavadních členů postupně odklání…

Pokud se tento nesmyslný a sportovce velmi omezující požadavek potvrdí, budeme vedením INBA Global opravdu postaveni před hotovou věc a naši členové se budou muset seriózně rozhodnout, zda jim více přináší členství v rámci ČSNS a možnost soutěžení na domácích soutěžích a v alianci iCompete Natural. Ta se brzy stane dominantním fitness hnutím v Evropě i ve světě. Případně zůstanou u INBA Global, řízené z USA a s výsledky, které jsou neakceptovatelné.

Zároveň chceme ujistit, že obě letošní jarní soutěže konané v ČR i další konané na Slovensku jsou v plné přípravě a nadále pracujeme na další zkvalitňování podmínek pro sportovce a závodníky.

Chceme ujistit všechny vás sportovce, závodníky, přátele našeho sportu, že spolu s kolegy ve vedení ČSNS děláme pro vás maximum. To vše nikoliv z touhy po zisku, ale zcela zdarma a se srdce pro Naturální sport.

V případě, že vám z výše uvedeného je cokoliv nejasné, obraťte na mě na emailové adrese [email protected]

Tomáš Procházka – prezident ČSNS z.s.

Komentáře
Líbí se ti tento článek?!