ICN PRO/AM World Championships 2022 – ohlédnutí

By
Updated: Listopad 23, 2022

Ve dnech 18. – 19. listopadu 2022 se v kongresovém centru hotelu Hilton Prague uskutečnilo ICN Mistrovství světa 2022 v naturální kulturistice a fitness.

ICN PRO/AM World Championships 2022 se uskutečnil poprvé v Evropě, navíc po dvou ročnících, které byly kvůli Covidu zrušeny, takže jsme se na toto setkání nesmírně těšili. Celá akce začala už ve čtvrtek 17. listopadu, kdy se uskutečnilo setkání a společná večeře prezidentů národních organizací a rozhodčích v hotelu Olympik.

V pátek od 12.00 do 16.00 hodin se již v hotelu Hilton konala registrace sportovců a ihned po jejím skončení se začal připravovat sál a zázemí.

Scéně dominovala bezmála desetimetrová LED obrazovka, na které se po celou dobu soutěže střídaly různé grafické motivy, jejichž vytvoření jsme si objednali přímo u zakladatelů ICN v Austrálii.

Samotná soutěž probíhala po celou sobotu a vzhledem k velkému množství kategorií a účastníků jsme museli posunout začátek už na 8. hodinu ráno, kdy proběhlo společné focení sportovců a jednotlivých výprav na pódiu.

Soutěž zahájil osobně zakladatel a prezident ICN Worldwide Wayne McDonald z Austrálie.

Od 8.30 hodin následoval podle harmonogramu maraton 80 kategorií, ve kterých se představili sportovci ze 14 zemí, včetně např. Austrálie, Koree či Indie, v téměř 600 startovních pozicích. V průběhu kulturistických kategorií jsme vzhledem k nebývale vysoké a vyrovnané konkurenci nabrali menší časový skluz, ale naštěstí se podařilo v průběhu dne tento trend vyrovnat a tak celá akce skončila krátce před půlnocí.

Soutěž se nesla ve velmi přátelském duchu, foto stěna s logem šampionátu byla po celý den v obležení sportovců z různých zemí.

Ti si zde pořídili tisíce fotografií se svými trofejemi, které měly u sportovců ohromně pozitivní ohlas. To nás velmi potěšilo, neboť jsme si na tom dali opravdu hodně záležet, osobně jsem s prezidentem ICN z Austrálie vymýšlel design a barevné provedení unikátních pohárů v 5 různých barvách pro TOP 5 v každé kategorii i účastnické medaile v našich národních barvách, které získali všichni ostatní sportovci na děleném 6. místě, což je standartní systém vyhodnocování na soutěžích ICN.

Diváky i sportovce po celý den provázela soutěží dvojice skvělých moderátorů, jedním z nich byl Lukáš Hrubý, víceprezident ICN Czech Republic a druhým Jay Nayan Acharya, prezident ICN India.

                                                                                                                                                                                               Prezident ICN India mimochodem velmi obdivoval naše aktivity v rámci Fitness dětí a mládeže a chce se u nás inspirovat při zavádění obdobných aktivit v Indii, což nás také velmi potěšilo. V souvislosti s Fitness dětí musím samozřejmě připomenout, že jsme v rámci světového šampionátu ICN uspořádali v hotelu Hilton Prague také ICN Fitness Kids World Cup 2022, který ohromně podpořil atmosféru celé akce.

Nouze nebyla ani o dojemné chvíle, např, když se zde představila exhibičně 4 letá holčička z Austrálie, dcera jedné z účastnic MS, která od místních diváků sklidila ohromný aplaus…

Kromě množství věkových či výškových kategorií amatérů se na této soutěži představili a o finanční výhry bojovali i účastníci všech 8 existujících PRO kategorií ICN, které bezesporu patřily mezi absolutní vrcholy soutěže.

Rád bych v tomto bodě zmínil i to, že jsme se jako pořadatelé snažili být i u PRO kategorií maximálně korektní a slíbené finanční výhry jsme předávali sportovcům v plné výši přímo na pódiu při vyhlášení výsledků.

Na závěr bych chtěl touto cestou nesmírně poděkovat jak za podporu oběma hlavním partnerům akce, realitní a investiční společnosti MI ESTATE a hlavnímu městu Praha, tak i za neuvěřitelně náročnou více než 16 hodinovou službu všem členům pořadatelského týmu, složenému v drtivé většině z dobrovolníků a našich přátel.

Množství průběžně doplňovaných fotografií najdete zejména na našem Facebookovém profilu zde, či na Instagramu icn_czech , obecné informace o veškerých aktivitách ČSNS/ICN Czech Republic na webu www.natural-sport.cz

Komentáře
Líbí se ti tento článek?!