Sport Model

sport_model_all

Sport Model – NOVICE

Sport Model – OPEN

Sport Model – 30+

Sport Model – 40+

Sport Model – MOMMA’S

Kritéria hodnocení:

Soutěžící v kategorii Sport Model představuje přechodnou kategorii mezi Fitness Bikini a Ms. Figure. Závodnice je o něco více osvalená než závodnice v kategorii Bikini Fitness. V oblasti břicha může být tzv. ,Sixpack “, avšak hluboká svalová separace a nadměrné vyrýsování, či odvodnění je nepřípustné. Takto připravená závodnice musí být hodnocena níže. Sportovní vzhled postavy, oblé tvary, symetrie a vyváženost jednotlivých svalových partií jsou hlavními kritérii pro hodnocení. V této kategorii se povoluje jemné zvýraznění poměru šířky zad vůči pásu, tzv. ,, V-tvar “, závodnice však stále musí působit fit, zdravě, vitální a žensky. Celkový sportovní vzhled závodnice je dotvářen přiměřenou úpravou zevnějšku. Jednotlivé závodnice soutěží ve sportovních dresech (dámské šortky + top) Obuv závodnice – sportovní tenisky podle vkusu závodnice, které by měly dotvářet celkový outfit.

Jednotlivé pózy ve čtvrtobratech:

sport_model_pozy

Průběh soutěže:

Nástup celé kategorie na základní čáru. Na základní čáře soutěžící drží základní postoj. Je zakázáno měnit jednotlivé pózy mezi sebou. – Jednotlivé soutěžící jsou vyzývány podle pořadí startovních čísel moderátorem. Soutěžící vystoupí z řady na první vyvolávací čáru, kde se představí podle vlastního uvážení (tzv. I-walk) a následně se zařadí zpět na základní čáru. Prezentace soutěžící by měla obsahovat 4 základní soutěžní pózy ze čtvrtobratů. Po odprezentování se poslední soutěžící celá kategorie přichází na první vyvolávací čáru, kde pózuje ve čtvrtobratech. V případě většího počtu soutěžících je celá kategorie rozdělena na dvě skupiny.

Porovnávání probíhá následovně:

  • 2x společné srovnávání všech účastnic kategorie ve čtvrtobratech
  • 2x společné srovnávání všech účastnic kategorie ve čtvrtobratech s možností výměny pořadí závodnic navzájem mezi sebou dle požadavku hlavního rozhodčího – Výběr pěti finalistek do prvního vyvolávání hlavním rozhodčím + doplnění max. 2 dalšími závodnicemi v případě požadavků ostatních 4 rozhodčích
  • 1x společné srovnávání finalistek ve čtvrtobratech (ostatní účastnice kategorie zůstávají na pódiu na zadní pózovací čáře v základním postoji)
  • Free pózing všech účastnic kategorie na první vyvolávací čáře v délce max. 60 sekund. Po free pózingu se všechny závodnice zařadí zpět na zadní pózovací čáru
  • Předání pamětních cen účastnicím, které se neumístili mezi prvními 5 ti
  • Vyhlášení výsledků od 5. do 1. místa