ČSNS

csns_logo_barva_01

Česká společnost pro naturální sport o.s. je samostatný právní subjekt, který má licenci na organizování sportovních soutěží a dalších akcí. Naturální kulturistika se pohybuje na pomezí sportovní kulturistiky a fitness, proto rovnoměrně oslovuje muže i ženy všech věkových kategorií. Ti při formování své postavy používají výhradně povolené (naturální) prostředky. Cílem naturální kulturistiky je očistit kulturistiku od nálepek jako „anabolické steroidy“ nebo „zakázaný doping“a stát se vůči celé společnosti naprosto věrohodným a zodpovědným partnerem.

ČSNS již zorganizovala 25 mezinárodních soutěží v naturální kulturistice mužů a fitness žen

EUROPEAN_CHAMPIOSHIP_2014_01

 

Ukázka ze soutěže z roku 2012 pořádané ČSNS

 

Ukázka z výpravy na Mistrovství evropy 2015 v Italii

Soutěže organizované Českou společností pro naturální sport(ČSNS) jsou otevřeny každému, kdo chce mít skvělou postavu, ale odmítá si přitom dobrovolně ničit zdraví.

 

 

“Jaká je současná situace okolo dopingu? Od testování na doping se dnes již na profesionální úrovni zcela upustilo a v posledních dvaceti letech nebyla provedena žádná dopingová zkouška. Kulturistika se tak stává jedním z mála sportů, kde se na profesionální úrovni sportovci netestují, ale na té amatérské ano. Právě proto a také kvůli velkému procentu pozitivně testovaných, se nemá nikdy šanci dostat na Olympijské hry.

V tomto roce byla navíc poprvé vyřazena i ze Světových her, které jsou nazývány také jako „olympiáda neolympijských sportů“ a právě odtud se vybírají sporty pro následující Olympijské hry. V posledních osmnácti letech bylo v ČR provedeno 608 dopingových testů v kulturistice. Z toho bylo celkem 165 testů pozitivních, což představuje více jak 27 % všech odebraných vzorků. Toto číslo neotřesitelně vede mezi všemi sporty a podle informací ADV ČR do budoucna se bude spíše od testování v kulturistice upouštět, než aby jej stupňovali. Důvodem je to, že četnost pozitivně testovaných stále roste. Jsem přesvědčen, že takový obrázek si kulturistika nezaslouží, alespoň ne na sportovní úrovni.”

Mgr. Jan Caha

Více na:

CO JE DOPING PODLE ADV ČR?

 

 

STOPKA_01jpg