Soutežní kategorie

Přehled  jednotlivých kategorií, které mohou být vyhlášeny na soutěžích ČSNS z.s.

FITNESS DĚTI:

FITNES_01   FITNES_03

Pouze volná sestava !!!

Dětské fitness by mělo zahrnovat různorodé pohybové aktivity, jejichž cílem je zlepšovat celkovou zdatnost, všeobecnou tělesnou kondici, podporovat správně držení těla, rozvoj síly a to vše za podmínky zachování zdraví. Cílem je předvést promyšlenou a plynulou sestavu za hudebního doprovodu. Soutěžní sestava vyžaduje statickou i dynamickou sílu, pohyblivost a dobrou koordinaci dále pak krokové variace aerobního, tanečního nebo gymnastického charakteru. Závodník by měl v průběhu celé sestavy komunikovat s diváky a rozhodčími prostřednictvím gest a výrazu obličeje. Důraz je kladen na technickou připravenost a správné držení těla.
Kategorie dětí obsahuje pouze volný program, jehož délka by měla být v rozsahu 1.30 – 1.45. Měla by obsahovat prvky silové, flexibilní a akrobatické. Sestava by měla prezentovat jednotlivé pohybové dovednosti soutěžícího. V sestavě je možné použít prvky z jiných sportovních odvětví: aerobik, tanec, bojová umění, rock and rollu a dalších příbuzných estetických sportů.

Díky spojení dvou projektů, které doposud samostatně tvořila ČSNS a Sportovní Akademie P&M, došlo k vytvoření nových dětských kategorií Fitness Freestyle a Acrobatic Fitness, které se Vám poprvé představily 1.10.2016 na soutěži Grand Prix Karviná 2016… Všichni zájemci o dětské kategorie z řad sportovců či trenérů nás mohou kdykoli kontaktovat prostřednictvím e-mailu  info@natural-sport.cz a my jim velmi rádi dodáme veškeré informace.

Pravidla dětských kategorií Fitness Freestyle a Acrobatic Fitness najdete zde

NATURÁLNÍ KULTURISTIKA A FITNESS:

Kompletní pravidla soutěžních kategorií ČSNS / iCompete Czech, platných od 1.1.2017 najdete zde:

Pravidla kategorie Fitness Freestyle Open (18 let a více), platná od 1.9.2017 najdete zde: